Historia z "ludzką twarzą"

 

"Polska historiografia przeżywa renesans – kolejne pozycje o II RP czy o PRL-u trafiają na listy bestsellerów. Wszystko właściwie za sprawą jednego człowieka, Sławomira Kopra. To on stoi za takimi hitami jak „Życie prywatne elit II RP”, „Kobiety w życiu Mickiewicza” czy „Skandaliści PRL”. 
Polaków trudno zainteresować historią. Ale jemu się udało. Kolejne książki Sławomira Kopra szturmują listy bestsellerów. Bo Polaków nie interesuje wielka polityka, umowy, układy i demonstracje, ale tajemnice alkowy, skandale i ploteczki z życia idoli z dzieciństwa. Jak twierdzi autor nie potrafimy opowiadać o historii, bo większość książek o niej to daty, ciężkie fakty, polityka. Autor tego unika, bo historia to ludzie, o których dotychczas właściwie nie opowiadano".GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego