Tease- DKK-14.12 2016r.

 

 Przemoc jest coraz częstszym zjawiskiem. Sprawcy przemocy wykorzystują zwykle swoją przewagę sił, znęcając się nad innymi fizycznie bądź psychicznie. Kto zostaje ofiarą przemocy ? Jakie skutki niesie ze sobą przemoc i jak jej przeciwdziałać? Jakie zagrożenia niosą popularne portale społecznościowe?.

Na te i wiele innych pytań mogliśmy uzyskać odpowiedź 14 grudnia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki analizując książkę Amandy Maciel „Tease”.


Historia jakich ostatnio niestety wiele. Sara to zwyczajna nastolatka ani lepsza ani gorsza od innych. Jej całe życie obraca się wokół szkoły i nowej miłości, ale poznajemy ją w dość dramatycznej sytuacji. Sara razem z jej najlepszą przyjaciółką Brielle zostają oskarżone o przyczynienie się do samobójczej śmierci ich klasowej koleżanki Emmy. Podczas lektury obserwujemy jak Sara przygotowuje się do grożącego jej procesu sądowego i jednocześnie poznajemy jej wspomnienia związane z tą tragiczną sprawą.

Klubowicze mieli okazję posłuchać sędzi sądu rodzinnego pani Anny Lasek, która zapoznała nas z wybranymi aspektami prawa dotyczącymi nieletnich oraz opowiedziała o swoich doświadczeniach zawodowych, wyjaśniała najważniejsze punkty w kodeksie karnym dotyczące nieletnich. 

Ostatnie spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, ponieważ kilka dni wcześniej moderatorka klubu na uroczystym spotkaniu w sali konferencyjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie z okazji 10 - lecia DKK odebrała nagrodę dla leżajskiego klubu za działalność promującą czytelnictwo-czytnik ebooków Kindle Paperwhite 3. Równie miłą niespodzianką dla klubowiczów były bilety na seans filmowy w kinie MCK w Leżajsku.
.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego