"Chopin - niech przemówi muzyka..." - 20.12.2016 r.

Galeria foto na Facebook-u:

Za oknem szaro i mglisto a w Bibliotece Publicznej w Leżajsku w urokliwej atmosferze niezwykły recital fortepianowy. 20 grudnia 2016 roku Monika Paluch absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku w klasie fortepianu prof. Aleksandra Kozińskiego i absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w Łańcucie w klasie fortepianu dr Jarosława Pelca przeniosła nas w czasy Szopena.

Artystka w sposób mistrzowski wykonywała utwory fortepianowe wybitnego kompozytora. Słuchający koncertu uczniowie ZSL w Leżajsku byli pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu gry ich szkolnej koleżanki. W przerwach między utworami młodzi słuchacze mogli również poznać kilka epizodów z życia wirtuoza, o których przeczytała Paulina Kuduk. Koncert w wykonaniu Moniki Paluch oczarował publiczność swoim „magnetyzmem artystycznym”.