Nietypowa baba jestem

Galeria foto na Facebook-u:

Zanim przeszliśmy do meritum spotkania czyli dyskusji o odważnej rozmowie z córką w radosny nastrój wprowadziły nas projekcje kabaretu Dudek „ Sprawa do załatwienia „ oraz „Rozstanie ‘ oczywiście w obsadzie Anny Seniuk. To były kabarety. Był w nich dowcip i głębsza myśl i jakie wykonanie.

Kobietę, która podbiła serca Polaków niezapomnianymi rolami m.in. w „Czterdziestolatku” i „Konopielce” przybliżyły nam również fragmenty Talk Show Kuby Wojewódzkiego gdzie zjawiła się także jej córka, Magdalena. Aktorka teatralna i filmowa znakomicie ripostowała zaczepki prowadzącego.

„Nietypowa baba jestem” to biografia znakomitej aktorki napisana przez jej córkę Magdalenę Małęcką-Wippich. Dzięki relacji matki i córki poznajemy różne oblicza Anny Seniuk: matki , kobiety, żony i wspaniałej utalentowanej aktorki. Dzięki tej lekturze wiemy już, że samotność to nie jest przekleństwo, ale dar który mogą właściwie wykorzystać jedynie ludzie wielcy i mądrzy. Tylko człowiek silny i mądry potrafi być sam i jednocześnie nie być samotny. Bohaterka jest osobą skromną, pełną pokory wobec życia, o którym, jak twierdzi, rządzi niezmiennie przypadek. Cechuje ją wrażliwość i delikatność, choć nie brak jej poczucia humoru i energii.

Nasz klub w pełni zgadza się z wypowiedzią "Książkojadów" że "Anna Seniuk okazuje się niełatwym rozmówcą, nawet w dialogu z córką, nie odkrywa wszystkich kart, pozostawia jakąś niewypowiedzianą tajemnicę. W niektórych wywiadach bohater próbuje siebie kreować, w tym przypadku odczuwa się prawdziwą szczerość, brak tuszowania czy koloryzowania własnej osoby. Z rozmów, podzielonych tematycznie, wyłania się skromna, inteligentna, pełna życia kobieta, dla której teatr stał się wyzwoleniem, spełnieniem. To właśnie teatr był i jest jej przygodą życia, zmienił nieśmiałą dziewczynkę, surowo wychowywaną przez matkę, w kobietę niezależną, prawdziwą artystkę."