Długi film o miłości - DKK - 15 lutego 2017

„Wielki sukces polskich himalaistów i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka. Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?”

Reportaż Jacka Hugo-Badera to fascynująca opowieść o starciu ludzi z żywiołem. Skłania do poważnej refleksji nad ludzkimi dążeniami, słabościami, charakterami. Poświęcony wyprawom na Broad Peak, wzbudza kontrowersje w środowisku polskich himalaistów.

Góry weryfikują wartość człowieka, jeżeli gdzieś jest ukryta prawda o człowieku, o tym, co tak naprawdę sobą reprezentuje, to w górach ona zawsze wyjdzie na jaw. O tym właśnie jest ta książka, o weryfikacji ludzkich charakterów w obliczu zagrożenia życia, w warunkach gdzie każdy krok, każda myśl może mieć kluczowe znaczenie dla przeżycia.

Trudno jednak po jej lekturze nie zwątpić w sensowność zdobywania ośmiotysięczników.

 GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego