Spotkanie z książką - 14.02.2017 r.

Galeria foto na Facebook-u:

Bibliotekę odwiedzili dzisiaj uczniowie klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Po zapoznaniu się z układem książek na półkach i zasadami korzystania z biblioteki, dzieci wspólnie czytały głośno bardzo zabawną książkę Peggy Parish pod tytułem „Amelia Bedelia”.

Młodzi czytelnicy zadawali mnóstwo pytań, niekiedy nawet bardzo zaskakujących, dotyczących pracy w bibliotece, zawartości księgozbioru, ciekawostek bibliotecznych. Panie bibliotekarki odpowiadały również na pytania o ulubionych autorów książek, bohaterów literackich, z którymi chciałyby się zaprzyjaźnić oraz o pierwszą książkę przeczytaną w życiu. Dzieci też bardzo chętnie przeglądały księgozbiór i dopytywały o swoich ulubionych autorów i ich książki.