Dopóki nie powiem do widzenia - DKK - 15 marca 2017 r.

Galeria foto na Facebook-u:

"Nie płacz, że coś się skończyło, ciesz się, że się zdarzyło".

"Dopóki nie powiem do widzenia" to autobiografia amerykańskiej dziennikarki, Susan Spencer-Wendel, która zmagała się z rzadko spotykaną chorobą - ALS, Dowiadując się, że jej ciało niszczy choroba prowadząca do zaniku mięśni, a w konsekwencji śmierci postanawia napisać książkę o swoich ostatnich chwilach życia.

Pogodzenie się z nieuleczalną chorobą wielu z nas może wydawać się niemożliwe, zwłaszcza jeżeli uświadomimy sobie, z jak wieloma trudnymi uczuciami musi zmagać się w tym okresie osoba chora. Od lęku, który w pierwszej fazie jest tak silny, że powoduje wyparcie prawdy o naszym stanie zdrowia, poprzez gniew, poczucie winy i złość, aż do głębokiego smutku spowodowanego wszystkimi stratami, których doświadczyliśmy przez chorobę.

Autorka wskazuje nam co jest naprawdę ważne w życiu i jak zacząć doceniać sprawy codzienne, czas teraźniejszy, piękno świata. "Życie to piękna przygoda. I choć czasami kończy się przedwcześnie, tylko od nas zależy, jak ją przeżyjemy…"

Klubowicze próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie co by zrobili, gdyby dowiedzieli się że ich dni są policzone ? Czy odważyliby się zrobić rzeczy, o których tylko marzyli?

A TY drogi czytelniku ?

"Zanim powiesz: do widzenia,

Nim to wszystko skończy się,

Nim zgubimy się we mgle,

Zanim powiesz: do widzenia,

Szalej z nami póki serce młode jest!

Zanim powiesz do widzenia!

Baw się i ciesz!" (Czerwone gitary)