Kryminalnie i zagadkowo

 Galeria foto na Facebook-u:

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wielu fantastycznych pisarzy, którzy świetnie poruszają się w świecie morderstw i wszelkich zbrodni. Wśród nich znajduje się młoda pisarka Olga Rudnicka, która 10 maja 2017 r. była gościem leżajskiej biblioteki. Na swoim autorskim koncie, mimo młodego wieku ma już 13 powieści kryminalnych. W dniu spotkania na półki w księgarniach trafił kolejny 14 tytuł "Życie na wynos". Pani Olga okazała się osobą z dużym poczuciem humoru.

Bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania. Mówiła o swoich zainteresowaniach, hobby, miłości do zwierząt oraz o tym, że warto realizować swoje marzenia, czego ona sama jest najlepszym przykładem. Za inspiracje twórcze służą autorce zarówno własne przeżycia, jak i to, co uda się jej zasłyszeć lub zaobserwować. Największa wena towarzyszy jej w swoim pokoju i kiedy spaceruje po lesie. Przelewanie na papier kryminalnych opowieści to nie jedyna pasja naszego gościa. Olga Rudnicka uwielbia jazdę konną, a kryminały kocha nie tylko pisać, lecz również czytać.Pisarka, bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników. Na zakończenie sympatycy kryminałów mieli możliwość otrzymania od autorki autografu z dedykacją i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii. Oprawę artystyczną przygotował wspaniale, zespół wokalny „Meritum” działający przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej w Leżajsku.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego