Majowe spotkanie z książką

Maj jest najbardziej urokliwym spośród wszystkich miesięcy. Jest to miesiąc w którym obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W wyjątkowej atmosferze w ostatni dzień maja odbyło się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki .

Ogromną niespodziankę przygotowali klubowicze leżajskiego DKK. Podarowali bibliotekarzom kwiaty i słodkości wraz z życzeniami sukcesów, oraz satysfakcji z pracy. Szczególnie cieszy nas sympatia i  przyjaźń czytelników bo powszechnie znana jest prawda, że miejsca tworzą ludzie. Dlatego pracownicy biblioteki składają podziękowania klubowiczom DKK za to, że są wyjątkową , otwartą, pomysłową grupą czytelniczą gotową na podejmowanie nowych wyzwań.

Urokliwe miejsce na tarasie biblioteki i miła atmosfera sprzyjały konstruktywnej dyskusji nad książką Paula Bowlesa " No więc dobrze".

Główny bohater, Nelson Dyar, pochodzi  z Nowego Jorku. Wiedzie tam depresyjny żywot, nie wiedząc, czego tak naprawdę chce od życia. Pewnego dnia postanawia rzucić wszystko i wypłynąć do Tangeru, by podjąć tam pracę w agencji turystycznej, prowadzonej przez starego znajomego, Jacka Wilcoxa. Dzięki nowej pracy ma kontakt z ludźmi z całego świata, poznaje nowe miejsca. Chłonie atmosferę miksu kulturowego, jakim jest Tanger. Miasto fascynuje go, i ukazuje różnicę kulturową między muzułmanami, a cywilizacją Zachodu.

"Zadymione haszyszem nocne bary, pełne brudu domy publiczne, nielegalne pokazy erotycznych filmów, podejrzani biznesmeni, arystokraci prawdziwi i udawani, prostytutki przeróżnych narodowości – przed piekłem Tangeru trudno uciec. Zdeterminowany, aby odnaleźć się w swoim nowym życiu, Nelson niepostrzeżenie zostaje wciągnięty w wir coraz bardziej złowrogich wydarzeń, z którego, wydaje się, nie ma ucieczki…"