Narodowe Czytanie w Leżajsku

Galeria foto na Facebook-u:

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku w drodze głosowania do wspólnej lektury zostało wybrane „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka Publiczna w Leżajsku już po raz piąty włączyła się do tej wzniosłej akcji. Drugiego września na placu przed Miejskim Centrum Kultury o godzinie 11.00 rozpoczęliśmy czytanie tego niezwykle ważnego dla naszej historii i kultury dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy pracowników leżajskiego ratusza, dyrektorów i nauczycieli leżajskich szkół, pracowników domu kultury i biblioteki oraz członków grupy teatralnej Baratario.