Noc w Bibliotece za nami

Galeria foto na Facebook-u:

W piątkowy wieczór 17 listopada już po raz piąty odbyła się ciesząca się niesłabnącym powodzeniem impreza dla dzieci - „Noc w bibliotece”. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Wszystko gra”. Tematem przewodnim Nocy były więc dźwięki - nie tylko te wydawane przez instrumenty muzyczne - ale też występujące w przyrodzie i w życiu codziennym.

Uczestnicy imprezy poznali również podstawy języka migowego oraz inne sposoby porozumiewania się bez użycia słów, wykonywali instrumenty muzyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych, a także dowiedzieli się o szkodliwości nadmiernego hałasu. Nie zabrakło też krótkiej historii muzyki i zapisu dźwięku oraz poznawania różnych, niekiedy egzotycznych instrumentów muzycznych. Niewątpliwą atrakcję zapewnili dzieciom uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Leżajsku prezentując przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”, okraszone dużą porcją muzyki. Na zakończenie dzieci mogły wykazać się swoimi talentami wokalnymi i tanecznymi podczas dyskoteki i tradycyjnie już ustawiały się w długiej kolejce do malowania twarzyczek.