Mrocznie i lirycznie

Galeria foto na Facebook-u:

Drugi dzień "Zoomu na literaturę" był pełen emocji, tajemnic i dreszczyku. Stało sie to za przyczyną naszego gościa - Izy Michalewicz, reporterki i pisarki, zdobywczyni nagrody Grand Press i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Głównym tematem spotkania z czytelnikami była jej książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”. Książka w sposób bardzo wierny faktom,  przedstawia  tajemnicze zabójstwa, m.in. sprawę „skóry” czyli głośnego morderstwa Katarzyny Zowady. Reporterka pisze o sprawach ciemnych i bolesnych, o tragediach, których ludzie nawet nie próbują sobie wyobrażać.

Temat mroczny, ale i fascynujący. Gdyby te zbrodnie rozgrywały się na kartach kryminałów, byłaby to przygoda literacka, frajda z rozwiązanej zagadki. Ale zbrodnie te wydarzyły sie naprawdę, bo niestety najmroczniejsze scenariusze pisze życie. Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań dotyczących opisanych zbrodni, klucza ich doboru i warsztatu pisarki. Po spotkaniu wiele osób ustawiło się w kolejce po autograf i pamiątkowe zdjęcie. Niespodzianką dla autorki był  występ grupy teatralnej Baratario działającej przy MCK w Leżajsku, która wystawiła  humorystyczną sztukę pt.  „Mole”. Wieczór zakończył sie lirycznie za sprawą Leżajskiego Klubu Literackiego "Świt", którego członkowie i sympatycy czytali wiersze "wyszperane z szuflady".