Letnie warsztaty dla dzieci „Sposób na wakacyjną nudę”

W dniach od 2 do 30 lipca MCK-Biblioteka Publiczna w Leżajsku zorganizowała po raz dziewiąty zajęcia literacko-plastyczno-językowe pod hasłem Sposób na wakacyjną nudę. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 1, która na czas modernizacji budynku biblioteki przy ulicy Jarosławskiej, pełniła funkcję lokalu zastępczego.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród młodych mieszkańców Leżajska, każdorazowo gromadziły około 40 uczestników. Dwa razy w tygodniu dzieci spotykały się na zajęciach plastycznych, na których wykonywały prace różnorodnymi technikami malarskimi. Podczas zajęć literackich słuchały głośnego czytania bajek i wierszy, rozwiązywały rebusy i krzyżówki literackie, natomiast na zajęciach językowych przyswajały sobie i utrwalały język angielski, a wszystko to odbywało się w myśl zasady: „nauka przez zabawę”. Uczestnicy warsztatów grali także w gry planszowe i zręcznościowe. Najmłodsi mieli do swojej dyspozycji salę zabaw, a w niej m.in. basen z kulkami. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną, najczęściej przeprowadzane w plenerze. Chusta to kolorowy i lekki spadochron, który pozwala organizować wiele zabaw integrujących grupę.  Na zakończenie warsztatów powstała wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci w trakcie wakacyjnych spotkań.