"Spotkania z pasjami" w leżajskiej bibliotece

MCK-Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku uczestniczy w programie "Orange dla bibliotek”, prowadzonym przez Fundację Orange. Fundacja realizuje również projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów ph. „Spotkania z pasjami”, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 11.00.

Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach, 12 spotkań online w formie wideo konferencji,  skierowanych do osób starszych. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi. Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynnych zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie. Bohaterami spotkań są osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat , a także osoby, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby.