Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego bawi i edukuje

Nowo wyremontowana biblioteka od momentu ponownego otwarcia tętni życiem. Wśród wielu podejmowanych przez nią przedsięwzięć na szczególną uwagę zasługują te promujące czytelnictwo: ogólnopolska akcja  „Cała Polska czyta dzieciom”, pasowanie na czytelnika, wycieczki i lekcje biblioteczne oraz gry i zabawy literackie.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i z okazji „Światowego Dnia Pluszowego misia” w bibliotece czytali dzieciom: Kustosz Klasztoru OO. Bernardynów w Leżajsku o. Joachim Ciupa, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku Maria Horoszko, pracownicy Biblioteki Publicznej i Pracowni Dokumentacji  Dziejów Miasta.

Światowy Dzień Pluszowego Misia - galeria zdjęć.

Bibliotekę często także odwiedzają zorganizowane grupy dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu leżajskiego. Ostatnio były to dzieci z przedszkola „Bajka” z Leżajska, przedszkolaki z Laszczyn, uczniowie „zerówki” z Piskorowic oraz uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Leżajsku. Tradycyjnie wprowadzeniem w świat książki i czytelnictwa w leżajskiej Bibliotece Publicznej jest  uroczyste pasowanie na czytelnika.  W dniu 13 listopada br. w magiczny świat książek wprowadzeni zostali uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Leżajsku.  Poprzez  akt pasowania stali się nowymi czytelnikami leżajskiej książnicy.

Wycieczka dzieci z przedszkola "Bajka" - galeria zdjęć.

Wycieczka dzieci z Piskorowic - galeria zdjęć.

Leżajska Biblioteka  uczestniczy od września  br. w projekcie Fundacji Orange Spotkania z Pasjami. Jest to przedsięwzięcie skierowane do leżajskich seniorów. W ramach spotkań on-line starsze pokolenie ma możliwość poznania wielu pasjonatów działających na najróżniejszych polach, zadać im pytania i być może zainspirować się ich działalnością.

Biblioteka Publiczna w Leżajsku organizuje także spotkania autorskie i promocje książek. W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 27 listopada swój wieczór autorski miał w bibliotece Krzysztof Koziołek autor kryminałów, powieści sensacyjnych, przygodowych oraz thrillerów.