Trzecie warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" w Bibliotece - WŁOCHY

Celem kolejnego lipcowego spotkania „Sposób na wakacyjną nudę” było przybliżenie dzieciom języka i kultury Włoch.

GALERIA

Podczas warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zwroty i liczebniki w języku włoskim, położenie tego państwa na kuli ziemskiej oraz wiele ciekawostek związanych z historią Włoch od starożytności po czasy współczesne. W trakcie zajęć dzieci kolorowały malowanki tematyczne, brały udział w quizach, wykonywały włoską flagę, a z plasteliny lepiły najpopularniejszą potrawę – pizzę. Następnym punktem „wakacyjnej podróży” będą wylosowane przez dzieci Kenia i Tanzania.