Czwarte warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" w Bibliotece - KENIA i TANZANIA

Tematem czwa2014 07 10 kenia tanzaniartych zajęć "Sposób na wakacyjną nudę" były dwa sąsiadujące ze sobą kraje Afryki wschodniej - Kenia i Tanzania.

GALERIA

Te właśnie państwa wylosowałno na poprzednich zajęciach.  Na początku dzieci zlokalizowały omawiane kraje na globusie, poznały bogactwo fauny i flory afrykańskiej, historię powstawania państw postkolonialnych, obyczaje i tradycje masajów. Następnie zapoznano uczestników bibliotecznych warsztatów z podstawami urzedowego języka Kenii i Tanzanii - suahili.

Dzieci uczestniczyły w swoistym "Safarii" po afrykańskiej sawannie i dżungli, dzięki kolorowaniu rysunków dzikich zwierząt oraz wykonywaniu ich z papieru. Ponadto uczestnicy rozwiązywali krzyżówki utrwalające wiedzę o Afryce.