Siódme warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" w Bibliotece - MEKSYK

Z dalekowschodniego Półwyspu Indyjskiego przenieśliśmy się dzisiaj na  kontynent  amerykański do Meksyku. Poznaliśmy prekolumbijską kulturę Majów i Azteków. Przypomnieliśmy sobie język hiszpański, którym posługują się współcześni Meksykanie.

GALERIA

Podczas zajęć, toczących się w rytmie tradycyjnej muzyki Mariachi wykonywaliśmy indiańskie pióropusze, zdobiliśmy twarze barwami Indian i uczyliśmy się latynoamerykańskich kroków tanecznych. Wśród wielu rekwiztów szczególnie efektownie prezentowały się sombrerra i kapelusze meksykańskich poganiaczy bydła.