Dziesiąte warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" w Bibliotece - GRECJA

Z parzącej stopy ziemi australijskiej przenieśliśmy się
 na owiany
śródziemnomorską bryzą półwysep peloponeski.

GALERIA

To tutaj, w Grecji – w krainie dumnej Hellady, potykając się niemal na każdym kroku o wystające szczerby starożytnej cywilizacji, zapragnęliśmy przenieść się w czasie i chłodnym, stoickim okiem filozofa  Zenona z Kition przyjrzeć się niegdysiejszej potędze tutejszych - złotą oliwą płynących - okolic. Podążając śladem bogów i herosów, zasłuchani w śpiew zdradliwych syren i omijając szerokim łukiem rewiry złośliwych centaurów chcieliśmy dotrzeć do ciemnego jądra helleńskiej kultury. Niewątpliwie pomógł nam w tym szalony, dionizyjsko roztańczony wieczny optymista – Grek Zorba.