Jedenaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" w Bibliotece - EGIPT

Z upstrzonego piegami wysp lustra lazurowej Grecji przenieśliśmy się na litą łachę  egipskiego piachu. Dosiadłszy dwugarbnych dromaderów, brnąc po kolana w pustynnym pyle sunęliśmy objuczoną bukłakami karawaną w cieniu majestatycznych, widmowych piramid.

GALERIA

Gdzieniegdzie, zza matowej zasłony piaskowego wiatru wyzierały ku nam łopoczące bandażami mumie, tudzież inne szkaradne starożytne truchła. Dzięki niewzruszonym kamiennym sfinksom, których złote, monumentalne cielska służyły nam za tarcze, przemknęliśmy bez strat do rozszumianej palmami oazy, gdzie młode egipskie niewolnice, piękne jak prawowite córki Kleopatry, opatrzyły nam piekące odciski i broczące krwią rany.