Dwunaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" - ROSJA


Z krainy kamiennych piramid, oglądanej zza wielbłądzich garbów, ruszyliśmy na podbój niezmierzonej i nigdy do końca nie zdobytej Rosji. Jej rozciągający się we wszystkich kierunkach bezkres zmusił nas do użycia rakietowego środka transportu.

GALERIA

Dopiero z orbity okołoziemskiej mogliśmy w pełni dostrzec jej przestrzenny ogrom. Po wylądowaniu na zachodnich rubieżach tego geograficznego monstrum przesiedliśmy się do słynącej na cały świat z astronomicznej długości swej trasy kolei transsyberyjskiej. To dopiero z jej staromodnych kwadratowych okienek, niejako przez szkło powiększające, mogliśmy dokładnie, z detalami, przyjrzeć się codziennemu życiu na odległych rosyjskich prowincjach. Od czasu do czasu, przed naszymi oczyma, jak w jakimś kinematograficznym kalejdoskopie historycznym przewijały się sceny a to z czasów Iwana Groźnego, a to wielkiej rewolucji bolszewickiej, z czasów stalinizmu i bezprzykładnej nadprodukcji militarystycznej czołgów, samolotów i  broni maszynowej różnej maści, po czasy współczesne słynące głównie z nadprodukcji ozdobnych walonek i rubasznych, wzdętych pielmieniami, matrioszek.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego