Trzynaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" - USA

Z mrożącego krew w żyłach kraju - wypasionych na tłustych jesiotrach -  niedźwiedzi, bojarów i wszechwładnych oligarchów, od wieków zarządzanego krzepką, żelazną pięścią carów przenieśliśmy się na stosunkowo młode – w sensie historycznym – ziemie  Stanów Zjednoczonych Ameryki.

GALERIA

Znalazłszy się jakimś dziwnym zrządzeniem losu w samym środku bitwy pod Gettysburgiem – najkrwawszej w dziejach wojny secesyjnej – mieliśmy rzadką okazję przyjrzeć się ówczesnej modzie męskiej, jak również wyrobom ówczesnego przemysłu zbrojeniowego ze sławnym rewolwerem Smithem & Wessonem na czele. Osmaleni prochem strzelniczym z ziejących nieprzerwanym ogniem konfederackich armat, ledwo uszliśmy z życiem, wsiadając, dosłownie w ostatniej chwili, do sześciokonnego ekspresowego dyliżansu. Ostudziliśmy emocje dopiero w odległym miasteczku, w pewnym przytulnym saloonie, gdzie schłodzone mleko serwowali okoliczni cowboye.