Czternaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" - JAPONIA

2014 08 14 japonia 0
Z najbardziej medialnego i chyba najczęściej komentowanego państwa świata, czyli Stanów Zjednoczonych, przenieśliśmy się tym razem w okolice między Pacyfikiem a Morzem Japońskim – do kraju kwitnącej wiśni.

GALERIA

I choć obszar ten jest jedną z najbardziej niebezpiecznych części świata - ze względu na dużą aktywność sejsmiczną  -  nas ogarnęło tu przede wszystkim uczucie błogości. Lekkostrawne sushi, jedwabiste wodorosty, resetujące wszelkie skazy na sumieniu śnieżnobiałe płatki kwitnących wiśni, pogodne pagody i mówiąc nieco staroświecko – substancjalne ogrody gęste od drzewek bonsai, wszystko to razem wyzwoliło w nas nieznośną lekkość bytu. Nawet straszliwa Godzilla dziwnie harmonizowała z tutejszym pejzażem, a architektura, lekka jak zwiewne latawce niewiele różniła się od papierowego orgiami. Pomyśleliśmy wówczas, że nawet wojny w tak egzotycznie pięknej scenerii, musiały bardziej przypominać subtelny, poetycki balet, niż krwawe, samurajskie rzezie.