Siedemnaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" - BRAZYLIA

Po tym jak Nasreddin Hoca – popularny w Turcji naturszczyk o nieposkromionych skłonnościach do sofistycznego filozofowania, słynący jeszcze z tego, że powozi osła nie dość że z dezynwolturą to jeszcze siedząc nań tyłem do kierunku jazdy – ogołocił nas z całego dobytku i co najmniej kilka razy wprowadził w błąd w kontekście sztuki targowania się na stambulskim bazarze, zmuszeni byliśmy natychmiast opuścić Turcję i udać się gdzie oczy poniosą czy też gdzie pieprz rośnie.

GALERIA

Żeby zgubić smród hańby jaki się za nami w związku z tym ciągnął uciekliśmy aż do Brazylii. Tam przez nikogo na szczęście nierozpoznani  postanowiliśmy mimo wszystko nie rzucać się w oczy i żyć cicho niczym mysz pod miotłą. Nie bez powodu domem nam była dżungla amazońska a jedynie godną zaufania rodziną – wszystko co w niej żyło nie wyłączając ludożerczych plemion indiańskich. Szybko się zresztą z nimi zaprzyjaźniliśmy. Nawet tak nieprzystępne i nietowarzyskie zwierzę  jak Tapirus terrestris zwane tapirem anta, wręcz jadło nam z ręki. Jeśli chodzi o jadowite węże, czy pająki, czy wreszcie inne  nie stroniące od ludzkiej tkanki stworzenia to nauczyliśmy się wzajemnego szacunku i staraliśmy nie wchodzić sobie w drogę.