Osiemnaste warsztaty "Sposób na wakacyjną nudę" - POLSKA

Po całej serii lekcji z botaniki i zoologii w amazońskiej szkole przetrwania, umęczeni, na skraju nerwowego załamania, by nie powiedzieć ze wszelkimi objawami psychozy maniakalno-depresyjnej, wreszcie, po wielu dniach oceaniczno-morskiego dryfu na rozklekotanej tratwie z tekowego drewna, dopłynęliśmy do szczecińskiego portu.

GALERIA

Polska, choć szara, deszczowa i bardzo wietrzna wydała nam się po dwóch miesiącach podróżniczego horroru istną ziemią obiecaną, mitologicznym Elizjum tryskającym na lewo i prawo eliksirami szczęścia i młodości. Charakterystyczne wieże polskich katedr i kościołów jawiły nam się niczym rozkołysane palmy a pasaże nieco pękatych, różnokolorowych kamieniczek przypominały nam radosny, dionizyjski pochód ku zniewalająco błogiej wieczności.