Tuwim wiecznie żywy

120 lat temu, trzynastego września przyszedł na świat Julian Tuwim - nie dość, że wielki poeta to jeszcze niekwestionowany król literatury dziecięcej, który do dzisiaj rządzi niepodzielnie – jeśli chodzi o skalę wypożyczeń jego książek – we wszystkich rankingach i statystykach  bibliotecznych. Swoistym hołdem złożonym jego wiecznie trwałemu talentowi było spotkanie czytelnicze, które odbyło się 26 września 2014 r. w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego.

Uczestnikami tej czytelniczej uczty były dzieci z pierwszych klas ze szkoły podstawowej nr 2 w Leżajsku. Miały one okazję – z całą pewnością nie po raz pierwszy – zetknąć się z najbardziej kultowymi klasykami dziecięcej tuwimowej muzy: z Ptasim radiem, Lokomotywą, Abecadłem, Okularami i Rzepką na czele. Co łatwo było przewidzieć, to właśnie Lokomotywa i Rzepka wzbudziły w dzieciach największy, wymykający się spod kontroli entuzjazm.