Tuwim wiecznie żywy

     
        120 lat temu, trzynastego września przyszedł na świat Julian Tuwim - nie dość, że wielki poeta to jeszcze niekwestionowany król literatury dziecięcej, który do dzisiaj rządzi niepodzielnie – jeśli chodzi o skalę wypożyczeń jego książek – we wszystkich rankingach i statystykach  bibliotecznych. Swoistym hołdem złożonym jego wiecznie trwałemu talentowi było spotkanie czytelnicze, które odbyło się 26 września 2014 r. w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego.

Uczestnikami tej czytelniczej uczty były dzieci z pierwszych klas ze szkoły podstawowej nr 2 w Leżajsku. Miały one okazję – z całą pewnością nie po raz pierwszy – zetknąć się z najbardziej kultowymi klasykami dziecięcej tuwimowej muzy: z Ptasim radiem, Lokomotywą, Abecadłem, Okularami i Rzepką na czele. Co łatwo było przewidzieć, to właśnie Lokomotywa i Rzepka wzbudziły w dzieciach największy, wymykający się spod kontroli entuzjazm.

 
           GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego