Hanna Cygler w leżajskiej bibliotece

30 września, w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki, w Bibliotece Publicznej w Leżajsku odbyło się spotkanie z pisarką, tłumaczką, członkinią założycielką Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy Hanną Cygler, mającą w swoim pisarskim CV wiele poczytnych powieści obyczajowych. Autorka okazała się być bardzo wdzięcznym gawędziarzem, obficie dzielącym się z licznie zgromadzoną publicznością nie tylko faktami ściśle związanymi z jej działalnością literacką, ale też, przyprawionymi sporą dozą ironii i sarkastycznego dystansu, anegdotami ze sfery życia prywatnego.

Warto odnotować, że na sali, ukryty wśród zasłuchanej publiczności, siedział jak gdyby nigdy nic – prozaik, felietonista, dociekliwy recenzent i autor również poczytnych kryminałów – Robert Ostaszewski. W antraktach podzielonego na kilka części wieczoru z Hanną Cygler występowały solistki z grupy wokalno-instrumentalnej „Meritum”.