Wieczór z Kazimierzem Kuźniarem i Jackiem Juchą - 100 lat sportu w Leżajsku

Pan Kazimierz Kuźniar znany leżajski pasjonat i regionalista
wraz z zięciem Jackiem Juchą
nauczycielem W-F a zarazem pasjonatem historii sportu,
przedstawił w ogólnym zarysie "100 lat sportu w Leżajsku"
na "Leżajskim Spotkaniu z Historią",

które odbyło się 19 listopada w Bibliotece Publicznej.

W spotkaniu obok pasjonatów historii i sportu wzięli udział działacze sportowi oraz sportowcy Klubu Sportowego MZKS Pogoń, przedstawiciele instytucji wspierających przez lata sport w Leżajsku, którzy tworzyli dzieje leżajskiego sportu.
Wśród gości znajdowali się m.in. Zofia Turosz, Janusz Dąbek, Eugeniusz Josse, Marek Karakuła, Krystyna i Stanisław Kucharscy, Eugeniusz Matkowski, Zbigniew Pudełkiewicz, Czesław Rydzak,Wojciech Surma, Andrzej Szumilas, Krzysztof Totuń, uczniowie Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku z prof. Marią Ostolską, mieszkańcy Leżajska interesujący się sportem oraz bliscy obydwu prelegentów.

Spotkanie to było kolejnym z cyklu "Leżajskich Spotkań z Historią" organizowanych przez MCK Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta i MCK Bibliotekę Publiczną.

Na następne spotkanie z historią Leżajska zapraszamy
17 grudnia 2014 r. o godz. 17.00
w Bibliotece Publicznej w Leżajsku przy ul. Jarosławskiej 1.