Lekcja biblioteczna - źródła informacji

Galeria

24 listopada w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem szóstej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem pani Beaty Puci – bibliotekarki wypożyczalni i czytelni dla dzieci – i dotyczyły różnych źródeł informacji i wydawnictw informacyjnych. Dzieci miały okazje zapoznać się z definicjami takich pojęć jak słowniki, leksykony, wydawnictwa informacji bezpośredniej i pośredniej, encyklopedie papierowe i multimedialne; miały okazję również zasiąść w czytelni przed ekranami komputerów i podglądnąć biblioteczną bazę danych. Uczniowie, przynależący do pokolenia dzieci  całkowicie  technologicznie wtajemniczonych, radzili sobie ze wszystkim doskonale i już po mniej więcej godzinie, o ile nie wcześniej, można ich było – z czystym sumieniem – odesłać do domów.