Lekcja biblioteczna

W Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego kolejny już raz w tym roku szkolnym odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem uczniów szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku. Lekcję poprowadziły bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży: Beata Pucia i Katarzyna Wziątka.

Galeria

Zajęcia dotyczyły zagadnień związanych z różnymi źródłami informacji i wydawnictwami informacyjnymi. Uczniowie zapoznali się z definicjami takich pojęć jak słowniki, leksykony, wydawnictwa informacji bezpośredniej i pośredniej, encyklopedie tradycyjne i multimedialne.
Zajęcia stały się też okazją do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.