„W moim obiektywie” - otwarcie wystawy fotograficznej Wacława Padowskiego

17.02.2014 r. odbyło się otwarcie wystawy prac Wacława Padowskiego dobrze znanego w kręgu lokalnej kultury fotografa. Wystawa była podsumowaniem 25 lat pracy artystycznej autora.

Tematyka jego prac to głównie architektura sakralna, przyroda oraz wydarzenia kulturalne ziemi leżajskiej. W latach 1992-2008 Wacław Padowski był instruktorem Klubu Fotograficznego „Optikos”, wraz z nim brał udział w wielu konkursach fotograficznych, z których najważniejsze to: Poplenerowa Wystawa Fotograficzna „Komańcza 87”, Konkurs Fotografii „Foto- Odlot” w Rzeszowie, Przegląd Fotografii „Złota Muszla” w Koszalinie, Międzynarodowy Konkurs „Martwa Natura” w Częstochowie. W roku 2009 zdobył Grand Prix XII Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego Foto- Odlot otrzymując złoty medal za kompozycję „Szukam źródła”. Wraz z Klubem „Optikos” otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za całokształt swojej działalności. Jest członkiem Związku Fotografików Przyrody.
Otwierając wystawę w Bibliotece Kierownik Biblioteki Jolanta Korasadowicz wręczyła artyście zdjęcia przedstawiające jego samego przy pracy z aparatem fotograficznym.
W trakcie spotkania odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku.