Lekcja regionalna w Bibliotece Publicznej

Leżajska książnica organizuje dla szkół lekcje biblioteczne i regionalne. 12 marca bibliotekę odwiedzili nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II - Gimnazjum w Brzózie Królewskiej.

Młodzież podczas zwiedzania obejrzała Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dorosłych. Ponadto uczniowie zapoznali się z wystawą ukazującą stuletnią historię budynku, który od 1956 r. jest siedzibą Biblioteki Publicznej. W drugiej części spotkania miała miejsce lekcja regionalna, podczas której uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać dzieje miasta Leżajska i jego zabytków.

 

 GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego