Europejski Dzień Logopedy w Bibliotece Publicznej

6 marca obchodzony był Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z logopedą dla uczniów klas V ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Leżajsku.

Podczas spotkania młodzież miała okazję przypomnieć sobie jak zbudowany jest aparat mowy i dowiedziała się jakie ćwiczenia należy wykonywać, aby go usprawnić. Kilku uczniów odważnie zmierzyło się z „łamańcami” językowymi należącymi do grupy ćwiczeń artykulacyjnych, które, oprócz ćwiczeń dykcyjnych i oddechowych, są podstawowym elementem kształtującym umiejętności z zakresu kultury żywego słowa.