DKK - Brygida Grysiak "Wybrałam życie"

„Chodzi o to, żeby być człowiekiem dla drugiego człowieka.
Także dla tego, który jeszcze się nie urodził" .

Tak wymownym cytatem Brygidy Grysiak rozpoczęło się spotkanie DKK
w Bibliotece Publicznej w Leżajsku w dniu 14 maja 2013 r.

Brygida Grysiak to polska dziennikarka telewizyjna. Obecnie jest warszawską reporterką TVN24 iprezenterką serwisów informacyjnych. Przygotowuje materiały przede wszystkim dotyczące życia politycznego i religijnego. Jest autorką wywiadu-rzeki z księdzem Mieczysławem Mokrzyckim – „Najbardziej lubił wtorki". Książka opowiada o nieznanych dotąd faktach z życia papieża Jana Pawła II. Jest dwukrotną laureatką nagrody Dziennikarzy Małopolski. Została wyróżniona nagrodą Feniksa w kategorii publicystyka religijna. W 2011 roku zaangażowała się w akcję społeczną "Uratuj Świętego" walczącą z usuwaniem ciąży. Uhonorowana Tulipanem Narodowego Dnia Życia.

Aborcja jest kapitulacją, która zmienia na zawsze. Nic nie jest już tak, jak było przedtem. Potwierdzi to niejedna kobieta, która usunęła ciążę. Ale na pewno nie będzie to żadna z bohaterek reportaży Brygidy Grysiak „Wybrałam życie". Mimo iż miały wiele przesłanek, by pozbyć się niechcianej ciąży – wszystkie podjęły decyzję, by urodzić swe dzieci i żadna tego nie żałuje, bo jak przyznają: macierzyństwa z magii odrzeć się nie da. W jednej chwili wypada z ciebie mały człowiek.

Wypowiedzi klubowiczów:

· Człowiek który nigdy nie stanął przed tak trudnym wyborem w życiu nie ma prawa oceniać innych.
--------------------
· Bardzo wiele mówi cytat „Nie ma szarości - aborcji nic nie tłumaczy" - aborcja to dramat
--------------------
· Bardzo trudno zrozumieć kobiety które żyją w chorych związkach –bite, poniżane?
--------------------
· Jak czasem nie doceniamy takich chwil jak uśmiech, naszej pociechy, przytulenie i każdą inną dobrą chwilę.
--------------------
· Reportaże Grysiak to samo życie. W naszym otoczeniu również stykamy się z przemocą, trudnymi wyborami, chorobami z którymi musimy się borykać.
--------------------
· Momentami można było się pogubić kto jest kim. Wolałabym, aby skupiono się dogłębniej na jednej kobiecie i jej troskach.
--------------------
· Reportaż ukazuje lęki i niepewności, towarzyszące naprawdę wielu kobietom, które mają zostać matkami.
--------------------
· Bardzo wzruszyła mnie rada matki która stwierdza, że nie warto niepełnosprawnego dziecka na siłę dopasowywać do naszego świata. Ale warto wejść w świat dziecka i czerpać radość z najprostszych codziennych chwil.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego