Piękno według Eco Kurniawana

Tym razem 18 października przedmiotem dyskusji była powieść "Piekno to bolesna rana".
Jest to saga rodzinna przepełniona wierzeniami, klątwami, magią, erotyzmem i ludowym folklorem. Jest to przede wszystkim opowieść o krwawej historii Indonezji, czwartego co do wielkości populacji państwa świata a wszystko to przeplecione fragmentami iście baśniowymi. Wkraczamy w życie pięknej prostytutki Dewi Ayu i jej czterech córek. Główna bohaterka umiera na własne życzenie, bo nie chce oglądać swojej nowo narodzonej córki, którą uważa za piękną a w rzeczywistości jest najbrzydszą istotą pod słońcem. Po 20 latach wstaje z grobu, by zobaczyć, co stało się z niemowlęciem.


Klubowiczów zachwyciła magiczna historia pełna mitów i magii, o kobietach, pięknie i związanym z nim szczęściem, ale i przekleństwem. Autor ukazał wiele przemocy i wyjątkowo brutalnych politycznych rebelii. Sceny gwałtów, morderstw, czy wręcz zoofilii mogą nami wstrząsnąć ale czytanie powoduje zaangażowanie wszystkich zmysłów i uczuć. W świecie Kurniawana nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych książek, o których pamiętać będziemy bardzo, bardzo długo. Spotkanie wzbogacone zostało opowieściami pani Marty Kuczek, która zrelacjonowała nam swoje wrażenia z podróży po Indonezji. Na fotografiach podziwialiśmy piękno przyrody, oraz egzotyczne zabytki.GODZINY OTWARCIA:
pon.-pt. 8.00 - 18.00

ADRES:
ul. Jarosławska 1
37-300 Leżajsk

 

Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

 

Modernizacja budynku Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego została zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja i zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół zabytkowego rynku miejskiego w Leżajsku”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Oś VII Spójność wewnątrzregionalna Działanie 7.1 Rewitalizacja miast oraz Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego