Leżajskie Spotkanie z Historią - 17.12.2014 r.

Galeria

17 grudnia odbyło się ostatnie z "Leżajskich Spotkań z Historią" zaplanowanych na 2014 r. Tematem przewodnim tego wieczoru była droga do powiatu leżajskiego. Prelegent - pan Kazimierz Kuźniar - barwnie i w niezbędnym skrócie, przedstawił najważniejsze zakresy tematyczne zagadnienia. W spotkaniu wzięli udział m.in. Ireneusz Stefański burmistrz Miasta Leżajska, Marek Kogut wicestarosta leżajski poprzedniej kadencji, nauczyciele, bibliotekarze, pasjonaci i mieszkańcy Leżajska.

To spotkanie było jednocześnie ostatnim, które kończy cykl spotkań historycznych przygotowanych przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta we współpracy z Biblioteką Publiczną w Leżajsku oraz zapraszanymi na spotkania gośćmi. Wśród prelegentów spotkań znaleźli się Sławomir Kułacz, Kazimierz Kuźniar i sam prowadzący spotkania - dokumentalista PDDM.

I Spotkanie                                               II Spotkanie

III Spotkanie                           IV Spotkanie

V Spotkanie

"Leżajskie Spotkania z Historią" odbywały się dzięki patronatowi
i wsparciu medialnemu wielu podmiotów m.in.:

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie Towarzystwa Miłośników Ziemi Leżajskiej promujące "Almanach Leżajski", które odbędzie się w dniu 30 grudnia 2014 r., o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej.

W nowym 2015 roku wstępnie zaplanowane jest: 12 "Leżajskich Spotkań z Historią", 4 (lub więcej) "Kresowych Spotkań z Historią" oraz wiele innych propozycji kulturalno - historycznych jak wystawy, lekcje regionalne, które  upowszechniać będą wiedzę na temat Leżajska i ziemi leżajskiej.